Majowe Święta Narodowe

30/04/2020

Konstytucja 3 maja
3 maja 1791 roku na Zamku Królewskim w Warszawie w Sali Senatorskiej, w obecności króla Polski Stanisława Augusta, przyjęto Konstytucję 3 Maja. Ustawę rządową, jak ją wtedy nazywano, z której my, Polacy, do dzisiaj jesteśmy tak ogromnie dumni i której uchwalenie  zawsze czcimy jako święto państwowe w wolnej Polsce.
Jesteśmy dumni z Konstytucji 3 Maja, bowiem od zawsze niosła w sobie nadzieję budowy silnego, wolnego państwa, głęboką nadzieję suwerenności i niezależności, ale także  głęboką nadzieję tego, że będziemy mogli sami decydować o sobie w naszym kraju.
Konstytucja 3 Maja  umożliwiła powstanie i przetrwanie narodu polskiego przez okres zaborów, niewoli  i okupacji.
Dziś składamy hołd twórcom Konstytucji 3 Maja, zbudowanej wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji, wolności wyznania i pokoju.

Szkolny konkurs ekologiczny

29.04.2024 miało miejsce podsumowanie szkolnego konkursu ekologicznego. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i...