HISTORIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZĘSTOCICACH
IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU

Historia naszej szkoły rozpoczyna się 1 września 2015 r. Dzięki inicjatywie wielu osób, w szczególności Artura Zawadzkiego – radnego Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, a także grupie zaangażowanych rodziców,
powstała na nowo na bazie zamkniętej placówki publicznej.

W placówce uczą się dzieci od 3. roku życia do ukończenia szkoły podstawowej.
W budynku mieści się zarówno Przedszkole „Słoneczny Uśmiech”, jak i Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Szkoła jest miejscem przyjaznym dla każdego, uczy się w niej 80 uczniów od kl. I do kl. VIII. Placówka oferuje doskonale wyposażone sale lekcyjne na miarę XXI wieku, przestronną salę gimnastyczną, wielofunkcyjne boisko sportowe oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Atutem szkoły jest kadra; to nauczyciele z entuzjazmem, rozumiejący potrzeby współczesnego ucznia.

Organem prowadzącym jest: Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Częstocicach, którego prezesem jest Artur Zawadzki,
zastępcą prezesa – Rafał Lipka.

Dyrektorzy naszej szkoły:

mgr Jolanta Jeruzal: 2015 – 2017