Koło teatralne

Koło teatralne szkoły w Częstocicach zrzesza uczniów szkoły podstawowej, a do roku 2018/2019 – również gimnazjum. Zajęcia są prowadzone w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych tygodniowo. Osobami nadzorującymi zajęcia są P. Maria Wisowska i P. Agata Ozdoba, które zajmują się przygotowaniem scenariuszy, prezentacji multimedialnych, projektem dekoracji scenicznej, strojów, opracowaniem choreografii oraz występów muzycznych. Dekoracje przygotowywane są we współpracy z P. Anną Lipką, opiekunem świetlicy szkolnej.

Członkowie koła teatralnego mieli okazję zaprezentować wiele przedstawień, m.in.

• adaptacje lektur – „Mały Książę”, „Opowieść wigilijna”,
  • sceniczne ujęcia historii: Alladyna, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka (spektakl w języku angielskim),
  • biografię Jana Pawła II, Ireny Sendlerowej oraz wybranych przedstawicieli grona Kawalerów Orderu Uśmiechu.
  • spektakle jasełkowe,
  • przedstawienia okolicznościowe.

Spektakle prezentowane były na terenie szkoły, ale także poza nią, m.in. na scenie Ostrowieckiego Browaru Kultury, Miejskiego Centrum Kultury, Kościele Św. Mikołaja w Szewnie, w zaprzyjaźnionych placówkach edukacyjnych.

Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, które mają charakter integracyjny, pozwalają przezwyciężyć tremę oraz nabrać dystansu do własnej osoby. Spotkania członków koła teatralnego odbywają się w pozytywnej atmosferze, natomiast młodzi aktorzy wykazują się zaangażowaniem, reagują na sugestie i podpowiedzi osób prowadzących. Rozbudzanie wyobraźni, kreatywności oraz poczucia własnej wartości to cele, które są realizowane podczas zabawy oraz nauki w trakcie zajęć koła teatralnego.