Rozwijanie umiejętności

Nauczyciele rozwijają umiejętności dziecka – w zakresie wyrażania jego rozumienia świata, otaczających je rzeczy i zjawisk, samodzielności, gotowości do nauki czytania i pisania.

Nauka

Organizujemy zajęcia w sposób atrakcyjny dla dzieci, wykorzystując metody aktywizujące i stymulujące dzieci do samodzielnego myślenia oraz wyrażania włanego zdania.

W naszym przedszkolu realizujemy atrakcyjne zajęcia dodatkowe dla dzieci:

• koło sensoplastyczne
  • koło przyrodnicze
  • zumba
  • Zajęcia wyrównawcze

Pomoc Psychologiczno- pedagogiczna

W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej oferuje następujące zajęcia specjalistyczne:

– terapię logopedyczną dla dzieci z zaburzeniami mowy,

– terapię pedagogiczną w tym surdopedagogiczną dla dzieci z niedosłuchem,

– terapię pedagogiczną dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się czyli z dysleksją, dysgrafią, dysortografią,

– socjoterapię dla dzieci z zagrożeniem niedostosowaniem społecznym,

– terapię grupową w formie Treningu Umiejętności Społecznych czyli zajęć rozwijających umiejętności społeczno-emocjonalne.

Dodatkowo uczniowie posiadający Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego objęci są wsparciem i pomocą w formie zajęć rewalidacyjnych dostosowanych do potrzeb i możliwości dziecka zgodnie z niepełnosprawnością.

Wybierz nasze przedszkole już dziś!