Przedszkole „Słoneczny Uśmiech” w Częstocicach powstało w 2017 roku.
W placówce zapewniamy opiekę dzieciom w wieku 2,5- 6 lat. Aktualnie w placówce prowadzone są 3 grupy przedszkolne Żabki (2,5/3 latki), Biedronki (4/5 latki), Motylki (5/6 latki).

Przedszkole usytuowane jest na osiedlu Częstocice, z dala od zgiełku głównej ulicy.

Teren wokół placówki jest wciąż zmieniany i rozwijany. W 2018 roku powstał plac zabaw dla dzieci, boisko, ogródki oraz ścieżka sensoryczna.

Placówka posiada własną w pełni wyposażoną kuchnię, w której panie kucharki samodzielnie przygotowują smaczne posiłki dla dzieci. Posiłki spożywamy w oddzielnej jadalni podzielonej na 2 części- dla maluszków i starszaków, aby każde dziecko jadło wygodnie.

Kadrę pedagogiczną tworzą wykwalifikowane, kreatywne i otwarte na nowe metody nauczania nauczycielki, które dbają o życzliwą i domową atmosferę w naszym przedszkolu.

Placówka czynna jest w godzinach 6.30- 16.00. Codziennie dzieci biorą udział w zajęciach objętych podstawą programową w godzinach 8.00- 13.00.

Całodzienny pobyt w naszej placówce jest darmowy