Wizja i misja przedszkola

Misja

• W naszym przedszkolu każde dziecko traktowane jest podmiotowo, jest jednakowo ważne, pragniemy aby rozwijało się w radosnym i twórczym przedszkolu.
  • Każdemu dziecku zapewniamy wszechstronny rozwój, jesteśmy otwarci na ich zainteresowania i potrzeby.
  • Wspieramy dziecięce aktywności organizując spotkania z ciekawymi osobami, organizując zajęcia dodatkowe.
  • Diagnozujemy i obserwujemy indywidualny rozwój każdego dziecka by wspierać go na każdym etapie jego życia.
  • Uczymy dziecko szacunku, zrozumienia, życzliwości i akceptacji dla siebie i innych oraz radzenia sobie z porażkami.
  • Wspieramy rozwój dziecka jednocześnie w zakresie wszystkich obszarów (fizycznym, emocjonalnym, społecznym, poznawczym).
  • Kadra pedagogiczna ciągle doskonali swoje umiejętności, aby w pracy wykorzystywać nowatorskie metody i formy pracy z dziećmi.

Wizja

• Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom, otwartą na ich potrzeby;
    • Przedszkole działa zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego;
    • Praca przedszkola ukierunkowana jest na dziecko, jego potrzeby i wszechstronny rozwój osobowości;
    • Przedszkole przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole;
    • Wszyscy pracownicy przedszkola znają i przestrzegają praw dziecka, dbają o dobre relacje międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną;
    • Rodzice dzieci są pełnoprawnymi partnerami przedszkola uczestniczącymi w jego codziennym życiu i uroczystościach przedszkolnych;
    • Przedszkole dostosowuje swoją pracę: programy nauczania, organizację pracy, zajęcia dodatkowe do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej.