Bezpieczny Kąt

Projekt „Świetlica „Bezpieczny Kąt” współfinansowany ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020  realizowany przez STOWARZYSZENIE „BEZPIECZNY DOM” w partnerstwie z Kancelarią Radcy Prawnego Łukasz Chlebnyw ramach Osi priorytetowejIX: Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych; Poddziałania 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

Projekt realizowany w okresie od 01.11.2019 do 31.07.2021

Głównym celem projektu jest: Zwiększenie dostępności do specjalistycznych usług wsparcia rodziny przez utworzenie Świetlicy „Bezpieczny Kąt” dla min. 30 (20K,10M) dzieci i młodzieży zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkałych lub uczących się na terenie miasta Ostrówiec Świętokrzyski do końca lipca 2021.

Zakres wsparcia dla Uczestników projektu w ramach projektu obejmuje:

• Opiekę w świetlicy w godz. 14.00- 19.00 w dniach roboczych oraz w soboty w godz. od 9.00-14.00
  • Indywidualną terapię pedagogiczną
  • Organizację warsztatów z ICT
  • Organizację warsztatów z przedsiębiorczości
  • Organizację warsztatów z języka angielskiego
  • Organizację warsztatów w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej
  • Organizację warsztatów w zakresie kompetencji obywatelskich
  • Organizację zajęć wyrównawczych
  • Organizację zajęć kulturalno-rekreacyjnych
  • Dożywiania w formie podwieczorku
  • Doradztwo zawodowe
  • Pomoc przy odrabianiu lekcji

Udział Uczestników we wszystkich formach zajęć jest bezpłatny.

Do kogo jest skierowany projekt:

• osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w wieku od 7 do 19 lat oraz
  • osób zamieszkałych lub uczących się na terenie miasta Ostrowiec Świętokrzyski

Rekrutacja odbędzie się w dniach 01. – 05.09.2020r. na terenie Szkoły Podstawowej w Częstocicach im.Kawalerów Orderu Uśmiechu

Dokumenty rekrutacyjne (do pobrania):

Miejsce realizacji projektu :

Szkoła Podstawowa w Częstocicach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu ul.Górna 3 Ostrowiec Św.

Świetlica „Bezpieczny Kąt”

projekt realizowany przez STOWARZYSZENIE „BEZPIECZNY DOM”

w partnerstwie z Kancelari