Wycieczka do Kopalni Krzemienia Pasiastego kl. IV-VIII

06/10/2021

4 października uczniowie klas IV – VIII, pod opieką: P. Katarzyny Wójcik, P. Agaty Ozdoby, P. Jolanty Peć – Stoczkiewicz oraz P. Marcina Sobolewskiego, wzięli udział w wycieczce do kopalni krzemienia pasiastego, wpisanej na listę zabytków UNESCO. Wyjątkowe miejsce jest położone zaledwie kilka kilometrów od Ostrowca Św. i  pozwala poznać kulturę, geologię, ale także niezwykłe skarby najbliższego regionu.

Niezwykłą podróż „do przeszłości” drogą wapiennych korytarzy, nasyconych krzemiennymi konkrecjami, wzbogaca spacer poprzez zrekonstruowaną wioskę neolityczną. Zwiedzanie krzemionkowskich atrakcji jest cennym doświadczeniem, ale także źródłem dobrej zabawy.

„Fokus on the USA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale konkursu wojewódzkiego "Fokus on the USA". Mieli możliwość porozmawiać...

Zajęcia biblioteczne

Zajęcia biblioteczne klas I-III z panią Anną Sokołowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej.