Spektakl „Misja – Order Uśmiechu”

05/10/2021

Obchody Dnia Kawalerów Orderu Uśmiechu w Szkole Podstawowej w Częstocicach oraz Przedszkolu „Słoneczny Uśmiech” były, jak zawsze, wyjątkowym wydarzeniem w życiu placówek. Spotkanie rozpoczęło się w Ostrowieckim Browarze Kultury. Wśród gości tego szczególnego wydarzenia pojawili się przedstawiciele Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, wraz z Prezydentem Miasta – P. Jarosławem Górczyńskim, Pan Janusz Jurasz, należący do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu, delegatury ostrowieckich szkół podstawowych, rodzice oraz opiekunowie.

Spotkanie zostało uwieńczone nowatorskim widowiskiem teatralnym, podczas którego zaproszeni goście mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, pełnej tajemnic i zagadek, by wspólnie z aktorami odkrywać sylwetki wybranych Kawalerów Orderu Uśmiechu. Spektakl został przygotowany przez członków szkolnego koła teatralnego, pod kierunkiem P. Anny Pastuszki oraz P. Agaty Ozdoby.

„Fokus on the USA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale konkursu wojewódzkiego "Fokus on the USA". Mieli możliwość porozmawiać...

Zajęcia biblioteczne

Zajęcia biblioteczne klas I-III z panią Anną Sokołowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej.